Pościg zakończony sukcesem. Strażniczki miejskie zatrzymały uciekającego złodzieja

We właściwym miejscu i o właściwym czasie – strażniczki miejskie prowadzące działania profilaktyczne przy ul. Głogowskiej w kilka sekund musiały zmienić plany. Funkcjonariuszki widząc złodzieja rozpoczęły za nim skuteczny pościg i ujęły go odzyskując skradzione przedmioty.

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 9:15. Strażniczki miejskie prowadziły działania w ramach programu profilaktycznego „Odpowiedzialny sprzedawca”. Przechodząc obok jednej z kamienic ich uwagę przykuł mężczyzna wychodzący z bramy, który wyraźnie ukrywał coś pod bluzą. Po chwili usłyszały krzyk innej osoby krzyczącej „złodziej! Pomocy! Zatrzymajcie go!”.

Sprawca natychmiast rzucił się do ucieczki, a funkcjonariuszki rozpoczęły pościg. Już po chwili dogoniły złodzieja i dokonały zatrzymania. Okazało się, że mężczyzna ukrywał pod bluzą drogie elektronarzędzia. Po chwili na miejscu pojawiła się osoba wzywająca pomocy – mężczyzna rozpoznał wśród narzędzi swoją własność.

Strażniczki miejskie wezwały na miejsce policję. W oczekiwaniu na jej przyjazd podejrzany przyznał się do kradzieży. Wyjaśnił, że łupy wyniósł przez otwarte okno w mieszkaniu.

Sprawa, wraz z zatrzymanym, została przekazana policji, która prowadzi dalsze czynności w związku ze zdarzeniem.