Hej Poznań start 8:30

Myślimy poniedziałek, mówimy… Hej Poznań! Jak zawsze, już od 8:30, będziemy towarzyszyć Wam w poniedziałkowy poranek. Tym razem będzie i muzycznie i kulturowo.

Ania Drzazga zaprosiła do naszego studia między innymi Piotra Scholza, kompozytora i gitarzystę jazzowego, który opowie nam o Artbook. To książka artystyczna, która jest częścią dużego projektu rozpoczętego 4 lata temu, tuż po studiach doktoranckich naszego gościa. Premiera nowego albumu odbędzie się już 15 października!

Kolejnym gościem będzie Michał Pilas, z którym Ania Drzazga i Piotr Szulc porozmawiają o wydarzeniu pod hasłem Piast Superstars! To autorski projekt Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, w ramach którego powstają piosenki o wydarzeniach epoki wczesnopiastowskiej. To wyjątkowa inicjatywa i pretekst do rozmowy o ludziach, którzy kształtowali piastowską Polskę.

Pomaganie przez kelnerowanie to kolejna akcja Drużyny Szpiku i Petit Paris, o której opowie nam Daria Kuttene. To już trzecia edycja tego wydarzenia, mającego na celu zbiórkę napiwków za pracę kelnerską, w której role wcielają się goście i znani Poznaniacy!

Przyjdzie też czas na trochę sportu i drużynę futbolu amerykańskiego czyli Małą Armię! Właśnie ruszył nowy nabór do drużyny, a więcej na ten temat opowiedzą nam Witold Gajewski i Dawid Joksz z którymi porozmawia Piotr Szulc.

Branża turystyczna powoli wraca do dawnej siły. Już niedługo odbywają się Targi Caravans Salon oraz Tour Salon, o których więcej opowiedzą nam Marta Szydłowska oraz Klaudia Jóźwińska.

Na sam koniec czas na Księdza Jerzego Stranza z Akademii Lubrańskiego, który przybliży nam historię niesamowitej wystawy na Ostrowie Tumskim.

Cały program uświetni jak zawsze nie kto inny jak sam Jakub Reszka. W ten poniedziałek jednak nie będzie gotował sam! Pomoże mu Natalia Werstak z Warsztat Art, która od dawna dba o nasze rośliny w redakcji. Myślicie, że wyczarują coś z jadalnych roślin?

Bądźcie z nami!