Poznański Escape Room jednym z najlepszych w Polsce!

Escape room to zabawa, która w ostatnich latach cieszy się coraz większym powodzeniem wśród Polaków. Rozwiązywanie zagadek i łamigłówek by wydostać się z zamkniętego pomieszczenia stało się jedną z bardziej lubianych form rozrywki także w Poznaniu. Piotr Szulc zaprosił do rozmowy Sławomira Adamka z Escape Arena.

Escape Arena to miejsce, które działa na tych samych zasadach jak większość tego typu miejsc, czyli zostajemy zamknięci w pokoju i aby się z niego wydostać, jesteśmy zmuszeni do rozwiązania serii zagadek. Wyjątkowość tego miejsca leży jednak w pomieszczeniach, które zostały przygotowane dla graczy. Znajdziecie tam trzy pokoje zagadek – Wikingowie, Jaskinia Hazardu i Galaktyka Tajemnic. Każdy z nich jest kompletnie inny i wymaga podjęcia innych działań by się z niego wydostać. Jak właściwie przygotować idealny escape room?

  • Nie można być do końca normalnym, to jest pierwsza rzecz. Druga, człowiek musi mieć pasje. Wszystko co robisz, rób na 100% albo nie rób tego wcale to jest taka moja maksyma. Nasze miejsce i to, że stanowimy czołówkę escape roomów w Polsce, to jest produkt uboczny tego, że to co robimy, robimy naprawdę z wielką miłością. Zacząłem tworzyć escape roomy nie mają o tym zielonego pojęcia. – odpowiada z uśmiechem Sławomir Adamek.

Nasz gość podkreśla też, że to miejsce, w którym poza rozrywką możemy tak naprawdę zacieśnić więzi rodzinne czy nauczyć się słuchać swoich dzieci. Współpraca przy rozwiązywaniu zagadek jest kluczowa, a to oznacza, że wszyscy gracze muszą znaleźć jakiś wspólny język. Nic więc dziwnego, że w kontekście escape roomów mówi się często o szeroko pojętej sztuce komunikacji. Coraz częściej też to właśnie w takich miejscach odbywają się imprezy integracyjne dla firm, które nie dość, że scalają zespół to dodatkowo pozwalają często wyłonić wiele predyspozycji zawodowych.

Escape Arena to w chwili obecnej zdecydowanie najbardziej atrakcyjny escape room w Poznaniu i jeden z atrakcyjniejszych w Polsce. Żeby wziąć udział w zabawie należy zarejestrować się na stronie escapearena.pl.