IV fala rozwija się szybciej niż zakładało Ministerstwo. Co z cmentarzami na Wszystkich Świętych?

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że wzrost zakażeń koronawirusem jest wyższy, niż spodziewany przez jego resort. Odniósł się do informacji o wprowadzeniudodatkowych obostrzeń

 

Co do świąt, nie ma zagrożenia. Na pewno cmentarze będą otwarte. Tutaj nie będzie żadnego zaskakiwania. Chociaż rzeczywiście ta sytuacja jest o tyle dynamiczna, że ten przyrost jaki mamy w ciągu ostatnich dwóch dni jest zdecydowanie poza prognozą, którą przygotowaliśmy.
Krytyczne są najbliższe dni. Zobaczymy, jak będzie wyglądał wskaźnik wzrostu z tygodnia na tydzień. Jeżeli będziemy widzieli, że ta ścieżka, zgodnie z którą na koniec października miało być średnio te 5 tysięcy, to będziemy rzeczywiście podejmowali kolejne decyzje. Być może dotyczące obostrzeń. Ale chcę też powiedzieć wyraźnie, że każdy miał szansę i ma szansę zaszczepić się. Teraz w większym stopniu bierzemy sami na siebie odpowiedzialność. A szczególnie tę odpowiedzialność biorą na siebie osoby, które się nie zaszczepiły – podkreślił Adam Niedzielski.