Poznań otrzyma 100 tysięcy złotych – bo mieszkańcy się szczepią przeciw Covid-19

Poznań otrzyma 100 tysięcy złotych nagrody w ramach rządowego konkursu „Gmina na medal” wyróżniającym samorządy, w których ponad 67% mieszkańców zostało zaszczepionych przeciw Sars-CoV-2.

 

W Poznaniu zaszczepionych jest już ponad 68,2% mieszkańców, co jest szóstym wynikiem wśród samorządów w Polsce i drugim wśród dużych miast – pierwsze miejsce zajmuje Warszawa. W stolicy Wielkopolski w pełni zaszczepionych jest 362 840 mieszkańców, a pierwszą dawkę przyjęły 371 684 osoby.

„Cieszymy się, że już tyle poznanianek i poznaniaków przyjęło szczepionkę. Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, zachęcamy do szczepienia. To nasza najlepsza broń w walce z koronawirusem. Nagrodę planujemy wydać na przeciwdziałanie COVID-19 w jednostkach pomocy społecznej i zdrowia” – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP

Zgodnie z zasadami rządowego konkursu, do Poznania w nagrodę trafi 100 tysięcy złotych. Jak zapowiada Miasto, pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z Covid-19.

Aby umówić się na szczepienie, można:
 
– zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl
– poprzez aplikację mojeIKP:
– zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
– skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Ich mapa znajduje się na stronie: gov.pl/szczepimysie/mapa
– zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie