Lew Alex z Madagaskaru pomaga dzieciom przyjąć szczepienia przeciw Covid-19

Są dzieci, dla których przyjęcie jakiegokolwiek szczepienia jest stresujące. By ułatwić im ten czas w punktach szczepień przygotowywane są specjalne strefy dla najmłodszych, a lekarze i pielęgniarki starają się wywołać jak najwięcej pozytywnych emocji. W punkcie szczepień na MTP pojawił się nawet… Lew Alex z Madagaskaru!

 

Oswojenie z zastrzykiem u niektórych przychodzi z czasem. Choć szczepienia zwykle nie wiążą się z dużym bólem ani innymi dolegliwościami to szczególnie dla najmłodszych bywają dużym przeżyciem.

Gdy rozpoczęto szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw Covid-19 lekarze wskazywali na potrzebę zapewnienia dodatkowych warunków do wykonywania zastrzyków i dłuższy czas, jaki należy poświęcić dzieciom. Wszystko po to, by zmniejszyć lub zniwelować potencjalny strach u małych pacjentów.

W punkcie szczepień na MTP, za który odpowiada Szpital Kliniczny im. Święcickiego w Poznaniu, przygotowano specjalną strefę dla najmłodszych. Można tam poskakać w klasy czy też zabrać ze sobą kolorowankę. Ścianki działowe zostały ozdobione naklejkami, by otoczenie było nieco bardziej przyjazne.

W ostatnim czasie pojawił się tam także… Lew Alex, czyli jeden z bohaterów „Madagaskaru”. Było to możliwe dzięki uprzejmości Teatru Muzycznego w Poznaniu, w którym wystawiana jest musicalowa wersja kultowego filmu. Lew towarzyszył najmłodszym podczas przyjmowania preparatu odwracając ich uwagę od strzykawki.