Finał kolejnej akcji “Pomagamy z Il Padrino”. Wyjątkowe prezenty dla dzieci z poznańskiego Domu Dziecka

Wigilia to wyjątkowy czas w tradycji Polaków, który kojarzy się głównie z domem i wspólnym czasem z najbliższymi. Dla niektórych wygląda to jednak zupełnie inaczej, dlatego tym bardziej cieszy, gdy inni przejmując się ich losem, postanawiają pomóc. Już po raz kolejny w ramach akcji „Pomagamy z Il Padrino” udało się odmienić losy Wigilii. Tym razem pomoc popłynęła do Domu Dziecka nr 3 na poznańskim Strzeszynie.

 

Akcja została zainicjowana w ubiegłym roku przez restaurację Il Padrino. Wówczas wraz z partnerami, którzy licznie włączyli się do pomocy, przygotowano Wigilie dla kilku poznańskich rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku organizatorzy postanowili pomóc podopiecznym Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu. Przygotowano nie tylko tradycyjne wigilijne dania, ale także te niecodzienne, w tym np. sushi, które większość dzieci spróbuje po raz pierwszy w życiu.

Nie zabrakło także prezentów, które ucieszyły podopiecznych oraz ich opiekunów, dla których uśmiech dzieci jest niezwykle ważny – szczególnie w okresie świątecznym.

Do akcji włączył się szereg partnerów z Poznania i okolic, dzięki którym można było wspomóc placówkę. Wśród nich po raz kolejny była także Drużyna Szpiku i jej ambasadorzy, dlatego na miejscu pojawili się m.in. Kasia Wilk i Szymon Ziółkowski.

Właściciele restauracji Il Padrino zapowiadają kolejne podobne inicjatywy.