Miał za dużo śmieci więc wyrzucił je na tereny zielone. Kolejny sprawca zaśmiecania ukarany

Kolejne nielegalne wysypisko śmieci zniknęło z przestrzeni Poznania. Interwencja strażnika miejskiego z Referatu Poznań Nowe Miasto doprowadziła do usunięcia odpadów porzuconych przy ul. Syreniej i zapobiegła kolejnemu zaśmieceniu. W ostatnim czasie uporządkowano także kilka innych miejsc w mieście.

 

Przy ul. Syreniej ktoś wyrzucił worki z różnego rodzaju odpadami. Strażnik rejonowy z Referatu Poznań Nowe Miasto przejrzał śmieci w celu ustalenia sprawcy. Udało mu się ustalić adres, z którego pochodziły śmieci, dlatego udał się tam z kontrolą gospodarowania odpadami.

Będąc na terenie właściciela posesji funkcjonariusz zauważył, że obok pojemników na odpady leżą odpady zapakowane w takie same worki jak te, które znalazły się przy ul. Syreniej. Prawdopodobnie były one uszykowane do wywozu na kolejne nielegalne wysypisko.

Strażnik pokazał mężczyźnie znalezione w śmieciach przy ul. Syreniej dokumenty wskazujące na winę właściciela posesji. Ten przyznał się do porzucenia odpadów. Jak tłumaczył, porządkował dom, przez co miał więcej niż zwykle śmieci, których chciał się pozbyć.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a także zobowiązany do natychmiastowego posprzątania terenu wraz z odpowiednią segregacją odpadów.

Jak informuje straż miejska, w ostatnich dniach udało się uporządkować także kilka innych miejsc na terenie Poznania. To m.in. teren przy ul. Jasielskiej, gdzie z terenów zielonych zniknęły porzucone betonowe płyty drogowe, obszar przy ul. Druskiennickiej, gdzie z trawników zniknęły butelki i inne odpady oraz ul. Grudzieniec, gdzie posprzątano zanieczyszczony chodnik.