Nielegalnie wyrzucone odpady na terenie Nowego Miasta uprzątnięte

Strażnik rejonowy z poznańskiego Nowego Miasta doprowadził do uprzątnięcia nielegalnych wysypisk śmieci przy ul. Wschodniej, Krańcowej i Kórnickiej. W jednym przypadku okazało się, że sprawcą zaśmiecania jest nastolatek.

 

Porzucone śmieci w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, tworzenie nielegalnych wysypisk i brak segregacji to wciąż duży problem w mieście. Strażnicy miejscy reagują nie tylko na zgłoszenia mieszkańców, ale także podejmują własne interwencje widząc śmieci w miejscach, w których nie powinno ich być. Za każdym razem starają się odnaleźć sprawcę.

W ostatnim czasie strażnik rejonowy z Referatu Poznań Nowe Miasto doprowadził do uporządkowania trzech terenów. Na działce przy stacji Poznań Wschód ktoś wyrzucił odpady z gospodarstwa domowego.

W czasie czynności wyjaśniających szybko udało mu się ustalić sprawcę zaśmiecenia. Okazało się, że odpady wyrzucił 17-latek. W obecności jego rodziców przeprowadzono rozmowę wychowawczą, a następnie w ramach lekcji, nastolatek musiał posprzątać samodzielnie teren zachowujący przy tym zasady segregacji i wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. W tym przypadku odstąpiono od karania mandatem.

Z kolei w przypadku wysypiska przy ul. Krańcowej mandat wypisano na najniższą możliwą kwotę. Sprawca także musiał samodzielnie i zgodnie z zasadami segregacji uporządkować teren.

Przy ul. Kórnickiej porzucone odpady zostały uprzątnięte przez zarządcę terenu.