Czy kobiety są wierniejsze marce i czym kierują się wybierając samochód?

Czy kobieta jest wierniejsza marce niż mężczyzna? Czy to prawda, że dla pań liczy się przede wszystkim kolor samochodu? Na te i wiele więcej pytań odpowiedział Remik Świątek, dyrektor zarządzający MB Motors Poznań.

Remik Świątek był gościem programu „Hej Poznań”, w którym opowiedział nieco o kobiecej stronie motoryzacji z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Czy MB Motoros, które bierze udział w wielu eventach, wybierając samochód do prezentacji kieruje się płcią, która będzie przeważać wśród odbiorców? Czy podział na samochody „męskie” i „damskie” jest prawdziwy czy to tylko mit?

Jak przyznał Remik Świątek, jako salon samochodowy MB Motors jest świadome tego, że w dzisiejszych czasach nie każdy decyduje się na wyjście do salonu, szczególnie w dobie internetu. Właśnie dlatego podczas różnego rodzaju eventów czy akcji promocyjnych dealer stara się zaprezentować to, co aktualnie ma nowego w swojej ofercie. Obecnie jest to najnowszy model elektrycznego EQB.

Według stereotypu, przy wyborze samochodu kobiety najczęściej zwracają uwagę jedynie na kolor. Czy to prawda? Jak wskazał dyrektor zarządzający MB Motors Poznań, jeden ze stereotypów odnosi się do tego, że dla kobiet częściej niż dla mężczyzn liczy się bezpieczeństwo, co jego zdaniem jest prawdą, co widzi w salonie.

W zakresie parametrów pojazdów w dzisiejszych czasach świadomość społeczeństwa jest nieco inna. Powszechny dostęp do wiedzy w Internecie sprawia, że zanikają stereotypowe podziały płci. Jednocześnie dużą rolę odgrywa tu także młode pokolenie, dla których wszelkie nowości technologiczne są codziennością.

Podczas programu Hej Poznań przypomniano także historię kobiet w motoryzacji, a dokładniej ich wpływu na dzisiejsze nazwy. Gość Ani i Piotra przytoczył historię związaną z nazwą Mercedesa. Czy obecnie jeszcze zdarza się, by panowie kupowali kobietom w prezencie samochodu?

Jak przyznał Remik Świątek, poznaniacy są ludźmi świadomymi finansowo i tego typu decyzje związane z większym wydatkiem podejmowane są wspólnie.

Ania Drzazga spytała także o… wierność marce. Czy kobiety są im wierne? Jak zauważył dyrektor zarządzający MB Motors Poznań „gdyby ze związkami było tak jak z samochodami, to liczba rozwodów by spadła”. Okazuje się bowiem, że rzeczywiście kobiety są wierniejsze marce, bardzo się do niej przywiązują i ją doceniają. Przyznał, że poznański salon ma grupę stałych klientek, które regularnie nie tylko kupują samochody, ale także przeprowadzają tam przeglądy czy ewentualne usterki.