Środa ciepła, ale z zachmurzeniem

Środa zapowiada się ciepło, ale na niebie pojawi się więcej chmur.

 

To już 5. edycja programu „Szatnia na Medal”. W tym roku dofinansowanie przyznano na 49 zadań, w tym 13 inwestycyjnych z 26 powiatów. Łącznie na ten cel przeznaczono niemal 3,8 mln złotych. Jak podkreśla Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, wśród jednostek, które otrzymały w tej edycji dotację znalazło się 21 takich, które nigdy wcześniej nie uzyskały dofinansowania w ramach programu. W tym roku złożono 58 wniosków o wsparcie finansowe.

Jednocześnie Zarząd Województwa przyjął listę rankingową w Programie Lekkoatletycznym. W tym roku na ten cel przeznaczono niemal dwukrotnie więcej niż w ubiegłym, bo łączna kwota wynosi 3 mln złotych. Wsparcie otrzyma 20 zadań z zakresu lekkiej atletyki. W grupie projektów, którym przyznano dotację znalazło się pięć pełnowymiarowych bieżni lekkoatletycznych, bieżnie okólne niepełnowymiarowe i proste oraz skocznie i rzutnie.

Z kolei na zadania związane z rozwojem infrastruktury turystycznej przeznaczonych zostanie łącznie 540 tysięcy złotych. Wybrane zadania będą realizowane przez 12 samorządów. Wśród inwestycji są m.in. nowe szlaki rowerowe oraz stacje obsługi kamperów.

Organizacje pozarządowe organizujące imprezy sportowe oraz zajmujące się poprawą i rozwojem infrastruktury sportowej otrzymają łącznie 600 tysięcy złotych. Pieniądze będą przeznaczone na realizację 41 imprez sportowych, w tym trzy o najwyższej randze w sporcie wyczynowym.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.