Trwa konkurs literacki na 100-lecie Lecha Poznań. Do wygrania nagrody pieniężne

Nie kończy się świętowanie 100-lecia najbardziej popularnego klubu sportowego w Wielkopolsce. Dzięki konkursowi literackiemu fani Kolejorza mogą wygrać nagrody pieniężne.

Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z KKS Lech Poznań organizuje Konkurs Literacki pod hasłem: „W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań”.

Organizatorzy czekają na opowiadania, których głównym wątkiem będzie historia lub współczesność Lecha, a które mogą reprezentować wszystkie możliwe estetyki i dziedziny literatury. Mogą być to opowiadania rodem ze świata fantastyki, takie z wplecioną kryminalną zagadką w tle albo na kanwie wielkiego uczucia. To wszystko zależy jedynie od fantazji i pomysłów twórców. Wydawnictwo zastrzega jednak, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, scenariusze.

Najlepsze opowiadania zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi. Zwycięzca otrzyma trzy tysiące złotych, a laureaci drugiej i trzeciej nagrody odpowiednio dwa i tysiąc złotych. Organizatorzy przyznają też pięć wyróżnień po 500 złotych każde. Wszystkie nagrodzone opowiadania znajdą się w pokonkursowej antologii, która zostanie wydana w tym roku.

Opowiadania o objętości od 20 do 30 tysięcy znaków należy nadsyłać do 14 kwietnia 2022 roku na adres: konkurs.lech.poznan@wm.poznan.pl

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się w zakładce Wydawnictwo Miejskie Posnania/Konkursy i plebiscyty.