Zwycięzcy 14. PKO Poznań Półmaraton (Galeria)

Zawodnicy wystartowali o godzinie 10:00. Organizatorzy w tym roku nie wprowadzili żadnych zmian. Trasa nie różni się od ubiegłorocznej, zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Start i pierwsze 7 km prowadzić będą ulicą Grunwaldzką, następnie przez Jugosłowiańską, Ściegiennego i

Arciszewskiego zawodnicy skierują się na 3-kilometrowy odcinek ulicy Hetmańskiej. Tuż za ulicą Rolną uczestnicy zbiegną na Dolną Wildę i skierują się w stronę Dębca. Stąd długa, bo prawie 4-kilometrowa prosta poprowadzi ich do centrum. Następie pobiegną ulicą Strzelecką, Garbarami do ulicy Solnej. Ostatni odcinek powiedzie ulicami: Nowowiejskiego, Pułaskiego oraz Roosevelta aż do mety.

Aktualizacja : 11:50

Z ponad 6 tysięcy zawodników najszybciej trasę 14. PKO Poznań Półmaratonu pokonali – wśród mężczyzn Abate Sikiyas z Etiopii (1:00:49), natomiast kobietą, która najszybciej przekroczyła linię mety jest Marcyline Chelangat z Ugandy (1:09:23).

Wśród Polaków najszybciej do mety dobiegli Krystian Zalewski (01:03:12 ), który ukończył bieg na 8. miejscu i Izabela Paszkiewicz (01:11:18) zajęła wśród kobiet 5. miejsce.