Ponad 2 tygodnie atrakcji dla dużych i małych, czyli Poznańskie Dni Rodziny

To będzie jubileuszowa, wyjątkowa edycja Poznańskich Dni Rodziny. Wydarzenie łączące pokolenia odbędzie się już po raz dziesiąty. Przygotowano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym m.in. warsztaty, koncerty, budowanie domków dla owadów, pikniki, spotkania z ekspertami czy wspólne zabawy. Inauguracja imprezy już w niedzielę.

 

Już po raz 10. Miasto Poznań będzie łączyć pokolenia poprzez wspólną imprezę integrującą, w ramach której przez kilka tygodni będzie odbywać się szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Poznańskie Dni Rodziny rozpoczną się 15 maja i potrwają 17 dni, do 1 czerwca, czyli Dnia Dziecka. Będzie to pierwsza edycja wydarzenia w stacjonarnej formie od czasu wybuchu pandemii. Przygotowano szereg atrakcji z myślą zarówno o dzieciach jak i dorosłych.

W programie znalazł się m.in. szereg spektakli teatralnych i tanecznych, koncerty, warsztaty, spotkania dla rodziców, czytanie bajek, festyny i pikniki rodzinne, wydarzenia dla seniorów, animacje w ogrodzie zoologicznych, zabawy archeologiczne, przechadzki z przewodnikami, zajęcia w Bibliotece Raczyńskich oraz zabawy sensoryczne i logopedyczne, a także wiele innych atrakcji dla małych i dużych w każdym wieku.

Ciekawie zapowiada się także sama inauguracja wydarzenia zaplanowana na niedzielę na placu Wolności. Zabawa rozpocznie się o 15:00 i potrwa do 20:30. W programie znalazły się m.in. spektakl Teatru Blum „Piosenki na niepogodę”. Przed poznańską publicznością zaprezentuje się również Daria Udovychenko, 17-letnia piosenkarka z Ukrainy.

Przemysław Śledź wraz z 9-letnią Polą, czyli Profesor Śledź i UkuPolaLele zaprezentują ukulele zarówno od strony technicznej jak i muzycznej. Warsztaty muzyczne poprowadzi również Oksana Tymoszenko, a po niej na scenie pojawi się Bartosz Kuczyk ze swoim recitalem.

Oficjalne rozpoczęcie jubileuszowej edycji Poznańskich Dni Rodziny planowane jest chwilę przed 18:00. Pół godziny później wystąpi gwiazda wieczoru, czyli zespół Enej.

Na placu Wolności przez cały czas trwania imprezy dostępne będą również dodatkowe atrakcje, w tym m.in. warsztaty tworzenia kwietnych kul, ekotorby czy firankowego worka na warzywa i owoce. Pojawi się też malowanie na mleku oraz tworzenie soli do kąpieli.

Będzie można także zbudować domki i poidełka dla owadów, które będzie można zabrać do swoich ogrodów i balkonów. Pojawią się też animatorzy i artystów również z Ukrainy.

By nikomu nie zabrakło sił, dostępna będzie również strefa gastronomiczna, która pomoże w uzupełnieniu kalorii i zebraniu energii na kolejne atrakcje.

Szczegółowy program Poznańskich Dni Rodziny dostępny jest online.