Jesienna włóczęga rodzinna, czyli jakie sekrety skrywają rzeczne głębiny i co się stało z poznańskimi wyspami

Jesienna aura oznacza.. powrót do domów? Zdecydowanie nie! Poznańskie Centrum Dziedzictwa zaprasza na cykl spacerów „Jesienna włóczęga rodzinna” dla rodziców z dziećmi. Każdorazowo przechadzka dotyczy innego tematu i trasy, ale zawsze zapewni atrakcje dla całej rodziny.

 

Cykl przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat. To okazja do aktywnego spędzenia wspólnie czasu i odkrycia Poznania z nowej perspektywy. Spacery zaplanowano tak, by uczestnicy mogli spojrzeć na poszczególne elementy miasta w inny niż zwykle sposób.

Każda przechadzka poświęcona jest innemu tematowi i trwa ok. 90 minut.

„Przechadzki udowodnią, że nie ma złej pogody, a każda okazja jest dobra, aby spędzić wspólnie czas. Jesienna aura lubi płatać figle, dlatego warto zabrać ze sobą ciepłe rzeczy, gorącą herbatę w termosie i wyruszyć w 5 minipodróży po Poznaniu i odkryć na nowo miasto” – wskazują organizatorzy

Najbliższy spacer odbędzie się już jutro, 2 października. Uczestnicy poznają sekrety skrywane przez rzeczne głębiny, a także dowiedzą się co się stało z poznańskimi wyspami. W jaki sposób zmieniła się rzeka i jej okolice? Jakie ślady przeszłości i pierwszych mieszkańców skrywane są pod wodą? Zapowiada się prawdziwie rzeczna wyprawa.

Spacer rozpocznie się w sobotę, 2 października, o godzinie 11:00. Uczestnicy spotkają się przy ul. Estkowskiego przy zejściu w stronę Starego Portu.

Chętni powinni kupić bilet w cenie 10 złotych od rodziny, które dostępne są online.