Do kiedy złożyć wniosek o świadczenie “Dobry start” na szkolną wyprawkę?

Niecałe 3 tygodnie zostały do zakończenia tegorocznych wakacji. To odpowiedni czas, aby pomyśleć o powrocie do szkolnych ławek i rozpocząć zakupy przedmiotów, które przydadzą się uczniom już we wrześniu. Pomoc finansową rodzicom gwarantuje program Dobry start.

 

Dobry start to rządowy program, który ma wyrównywać szanse i zapewniać dostęp do artykułów szkolnych uczniom. Łączna kwota pomocy z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie około 6,65 mld złotych.

W ramach programu każdemu uczniowi przyznawana jest kwota 300 zł na wyprawkę szkolną.

Wnioski o świadczenie najlepiej składać do końca sierpnia – zagwarantuje to, że pieniądze trafią do rodziców na pewno przed 30 września. Ci, którzy nie zdążą przed końcem wakacji, mogą złożyć wnioski w późniejszym terminie – taka możliwość istnieje aż do 30 listopada.

Część rodziców oraz opiekunów złożyła już wnioski – w województwie wielkopolskim świadczenie o łącznej wysokości ponad 85 mln zł przyznano już ponad 282 tysięcy dzieciom.

„To bardzo istotny program, który pomoże odciążyć domowe budżety w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Od początku trwania programu do wielkopolskich rodzin trafiło ponad 408 mln zł na zakup wyprawki szkolnej” – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.