“Hej Poznań na żywo od 8:30”

Początek tygodnia najlepiej zacząć od dawki informacji. Ekipa programu “Hej Poznań” zaprasza na szereg ciekawych wywiadów.

Pierwszym gościem będzie Cezary Tyliński, Urząd Miasta Poznania, opowie o nowym projekcie promocyjnym dla stolicy Wielkopolski, czyli pierwszym w Polsce muralu namalowanym na drodze. 
 
O 8.50 Doktor Piotr Grzelczak z IPN przybliży nam historię wydarzeń Czerwca 1956, których rocznicę będziemy obchodzić już we wtorek. 
 
9.10 
Badanie “Czytelnicy w Świeci” na grupie prawie 14 tys. respodentów autorstwa Lubimyczytac.pl oraz Polskiej Izby Książki to największe tego typu raport w historii. O jego wynikach opowie Izabela Sadowska
 
9.30
Arek Kruk, Grupa Stonewall, przybliży nam Pride Week oraz Marsz Równości, który odbędzie się 2 lipca w Poznaniu. 
 
9.45 
Koncerty, wieczorne zwiedzanie katedry i parada – to tylko niektóre atrakcje, które uświetniły tegoroczne obchody Imienin Patronów Poznania i Katedry Poznańskiej – świętych Piotra i Pawła. O wydarzeniu opowie Arleta Kolasińska z 
Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej Puenta.  Natomiast Joanna Sobocińska zaprasza nas spotkanie z Tomaszem Karolakiem, dyrektorem Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Urszuli Ledóchowskiej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Poznaniu. Porozmawiamy o edukacji, szczególnie o tej społecznej, o tym, co ją odróżnia od kształcenia publicznego. Porozmawiamy o mijającym roku szkolnym, o tym jakie przyniósł wyzwania, a także o planach na kolejny rok, w których przede wszystkim otwarcie Liceum Społecznej Jedynki – czym będzie się wyróżniało, co czeka na uczniów podczas czteroletniej edukacji oraz dlaczego i czy warto kształcić się właśnie tam – na te pytania odpowiemy sobie w najbliższy poniedziałek.

W poniedziałek rusza kolejna edycja Malta Festiwal Poznań – tydzień wypełniony po brzegi wydarzeniami kulturalnymi, spektaklami, koncertami, happeningami. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem przewodnim „Wolrd held tight – świat w ucisku”. O tym wszystkim co nas czeka podczas festiwalu porozmawiamy z rzecznikiem i koordynatorem tegorocznej edycji. Wspólnie odpowiemy na pytanie co warto zobaczyć, dla kogo należy zarwać noc, a przede wszystkim, nawiązując do idei i hasła przewodniego: czy sztuka może zabierać głos w sprawach społecznych i zmieniać świat.