Rusza remont nawierzchni na ul. Złotowskiej

Po pieszych i rowerzystach przyszedł czas na kierowców – na ul. Złotowskiej zostanie wyremontowana nawierzchnia jezdni, co ma poprawić komfort i bezpieczeństwo przejazdu. Prace rozpoczną się jutro i będą wiązały się ze zmianą organizacji ruchu.

 

Niedawno użytkownicy ul. Złotowskiej zyskali nowy chodnik i drogę rowerową. Teraz przyszedł czas na nową nawierzchnię jezdni. W ramach rozpoczynających się w środę prac stara i zniszczona zostanie zerwana, a w jej miejscu będzie ułożona nowa, równa.

Remont obejmie ok. 1,7-kilometrowy odcinek od ul. Rezedowej do ul. Miastkowskiej.

Na czas prowadzonych robót obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu. Ulica Złotowska nadal będzie przejezdna, ale z ruchu wyłączane będą poszczególne jej fragmenty. Planowane jest wprowadzanie ruchu wahadłowego, który może być sterowany ręcznie, z uwagi na zwężenia jezdni i zamykanie poszczególnych pasów. Na skrzyżowaniach będą wprowadzane tymczasowe objazdy.

Jak zapowiada spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace będą miały charakter dynamiczny, co oznacza, że zmiany będą wprowadzane na bieżąco na różnych odcinkach w zależności od postępu robót.

Prace rozpoczną się od frezowania starej nawierzchni, a ich intensyfikacja przewidywana jest na pierwszą połowę lipca.