Prace na ul. Kasprzaka przechodzą do drugiego etapu

W czwartek rozpocznie się kolejny etap prac na ul. Kasprzaka. Dzięki temu jazda po niej będzie bardziej komfortowa i bezpieczniejsza. Inwestycję podzielono na kilka etapów, by zminimalizować utrudnienia dla kierowców.

 

Obecnie prace związane z remontem nawierzchni jezdni prowadzone są na zachodnim odcinku między skrzyżowaniem z ul. Sczanieckiej i ul. Hetmańską. Stara i zniszczona nawierzchnia została zerwana, a następnie ułożono siatkę wzmacniającą oraz nową nawierzchnię.

Z kolei w czwartek, 14 lipca, rozpoczną się prace na tym samym odcinku, ale na wschodniej stronie jezdni. Fragment drogi zostanie zwężony do jednego pasa i utrzymany będzie ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Hetmańskiej oraz zakaz parkowania w rejonie prowadzonych prac.

Ruch ulicami poprzecznymi oraz pieszy będzie utrzymany, ale z ograniczeniami. Naprzemiennie zwężane będą wloty ulic poprzecznych w ul. Kasprzaka od strony zachodniej. Utrzymany pozostanie również ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Chociszewskiego między ul. Głogowską a Kasprzaka.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Kasprzaka w kierunku ul. Matejki wyznaczono ul. Hetmańską w kierunku zachodnik, Jarochowskiego i Niegolewskich lub Hetmańską w kierunku wschodnim, Dmowskiego, Krauthofera, Głogowską, Strusia, Małeckiego, Kanałową i Berwińskiego.

Rozpoczynający się jutro etap prac ma potrwać około dwóch tygodni. Następnie ekipy remontowe przeniosą się na kolejny odcinek ul. Kasprzaka.

Oprócz tej ulicy remont zostanie przeprowadzony także na ulicy Matejki – pomiędzy ulicami Niegolewskich a ul. Wyspiańskiego. Całość prac ma potrwać do końca wakacji.