Żagle przeciwsłoneczne dla bezpieczeństwa i komfortu dzieci na placu zabaw

Pobyt na placu zabaw w słoneczne dni może być bezpieczniejszy i przyjemniejszy. Na placach przy ul. Swoboda, Świt i przy Ogniku Zarząd Zieleni Miejskiej zamontował ekologiczne zadaszenia w formie tzw. żagli przeciwsłonecznych.

 

Ciepło i słońce zachęcają do zabawy na świeżym powietrzu i korzystania z dostępnej infrastruktury dla dzieci. Gdy jednak upał jest zbyt duży, a słońce świeci za mocno zabawa staje się mniej przyjemna i bezpieczna. Wówczas potrzebny jest cień, ale nie zawsze jest możliwe zapewnienie tego naturalnego, dawanego przez roślinność.

W takich sytuacjach rozwiązaniem może być inne zadaszenie. Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że nad placami zabaw przy ul. Swoboda, ul. Świt oraz na terenie fyrtla przy Ogniku pojawiły się ekologiczne zadaszenia tzw. żagle przeciwsłoneczne.

Dzięki temu dzieci spędzające tam czas mogą przebywać w cieniu.

Konstrukcje wykonane są w większości z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Żagle zamontowano m.in. do istniejącej infrastruktury lub drzew przy użyciu mocowań bezpiecznych dla roślin, a jednocześnie wytrzymałych.