“Co szumi, ćwierka i skrzeczy” – warsztaty nad Wartą

Ogromną dawkę wiedzy mieszkańcom Poznania zapewnią warsztaty “Co szumi, ćwierka i skrzeczy na nadwarciańskich brzegach”. To kolejna ciekawa propozycja spędzania wakacyjnego czasu w stolicy województwa wielkopolskiego.

 

Głównym celem warsztatów jest zwiększenie świadomości mieszkańców dotyczącej otaczającego nas świata. Przede wszystkim wśród najmłodszych poznaniaków.

Podczas zajęć uczestnicy poznają wiele informacji na temat zwierząt, które w mieście możemy spotkać najczęściej. Przedstawione zostaną cenne wskazówki dotyczące potencjalnych spotkań z dzikimi zwierzętami – w ten sposób zgromadzeni będą wiedzieć jak zachować się w poszczególnych sytuacjach i jak wspomnianym zwierzętom pomóc.

Drugim istotnym elementem warsztatów będzie dyskusja na temat lasów łęgowych, które są zagrożone wymarciem na terenie naszego kraju. Uczestnikom zostanie przekazana dawka wiedzy na temat przyczyn zaistniałej sytuacji oraz potencjalnych propozycji, które pomogłyby ją poprawić. Oprócz wiedzy teoretycznej, chętni nauczą się także rozróżniać gatunki roślin występujących w lasach łęgowych.

Warsztaty są inicjatywą Wydziały Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Wydarzenia odbędą się nad Wartą przy Plaży miejskiej w Starym Korycie Chwaliszewo. Dla zainteresowanych przygotowano dwa terminy:

15 lipca 2022 r. w godzinach 13:00-15:00

25 lipca 2022 r. w godzinach 10:00-15:00