Na ul. Północnej znów palą śmieci

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym w Poznaniu często występuje problem smogu. Do zanieczyszczenia powietrza przyczynia się m.in. spalanie nieodpowiednich materiałów w kominach i kominkach. Niestety, część mieszkańców i firm nadal zatruwa okolicę – m.in. w rejonie ul. Północnej w Poznaniu.

 

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec, który przejeżdżając ul. Północną zauważył unoszący się w powietrzu dym, wydobywający się z dwóch kominów pobliskiej nieruchomości. Jak wskazał, zadymienie było duże, a zapach nieprzyjemny.

Pan Krystian zgłosił sprawę do straży miejskiej, która zajmuje się przypadkami łamania przepisów z zakresu ochrony środowiska. Dyżurny poinformował zgłaszającego, że nie jest to pierwszy raz, gdy z tej nieruchomości wydobywa się dym. Firma, która ma tam swoją siedzibę oraz to, co wydobywa się z jej komina jest znana funkcjonariuszom. Dyżurny zapewnił, że zostanie przeprowadzona interwencja w tej sprawie.

Nasz czytelnik postanowił jednak nagłośnić sprawę i przekazał krótkie nagranie, na którym widać silne zadymienie. Przyznał także, że gdy zaczął filmować, osoby będące prawdopodobnie pracownikami firmy, zaczęły mieć do niego duże pretensje.

Jak wskazał pan Krystian, jedynie wspólne działania na rzecz poprawy jakości powietrza mogą przyczynić się do rzeczywistych zmian, dlatego warto zgłaszać podobne przypadki łamania przepisów dla wspólnego dobra.