Rzeka Żywa po raz kolejny w Poznaniu

Do stolicy województwa wielkopolskiego wracają kulturalno-przyrodnicze warsztaty. Kontynuacja trzeciej edycji cyklu Rzeka Żywa odbędzie się już w najbliższy weekend.

 

Wydarzenie składa się z warsztatów, spacerów oraz plenerowych pokazów i animacji. Organizatorzy zapewniają, że odpowiednie atrakcje znajdą tu wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku.

Wszystko rozpocznie się w sobotnie popołudnie – o godzinie 13:00 zainteresowani będą mogli podziwiać interaktywny spektakl muzyczny “Opowieści Wielkiej Drogi”. Widowisko odbędzie się w amfiteatrze Bramy Poznania, a jego tematem przewodnim będzie podróż połączoną z elementami natury.

Trzy godziny później rozpocznie się specjalny spacer Ekologiczną Ścieżką Edukacyjną. Uczestnicy będą szli wzdłuż rzeki Cybina, a najważniejsze punkty na trasie omówi przewodniczka. Pokonanie dwukilometrowej trasy pozwoli poszerzyć wiedzę dotyczącą zarówno samej rzeki, jak i okolicznych terenów. Atrakcja przeznaczona jest dla całych rodzin. Udział wymaga wcześniejszego zgłoszenia, które należy wysłać na adres: wydarzenia@bramapoznania.pl.

W niedzielę zaplanowano warsztaty bawarskie dla dorosłych (brak wolnych miejsc) oraz koncert Prababy. Zespołu śpiewu tradycyjnego będzie można posłuchać od godziny 16:00 w amfiteatrze Bramy Poznania.

Na następny etap cyklu będzie trzeba poczekać do drugiego weekendu sierpnia. Wtedy też będzie miało miejsce zakończenie tegorocznej edycji, której celem jest poszerzanie świadomości ekologicznej oraz przekazywanie wiedzy dotyczącej terenów nadrzecznych.

W sierpniu zaplanowano warsztaty botaniczne, spacer przyrodniczy, piknik rowerowy, a także spektakl “Pieśni żałobne”. Wstęp na to ostatnie wydarzenie będzie kosztować 30 złotych.