Niedziela w Poznaniu – kilka pomysłów jak ją spędzić

Mimo, że w niedzielę także mogą pojawiać się opady deszczu, to można ten dzień spędzić ciekawie, korzystając z oferty w mieście. Oto kilka propozycji na spędzenie niedzieli w Poznaniu.

 

Dzień warto rozpocząć od spaceru. Na ten z przewodnikiem zaprasza Stowarzyszenie Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdziane. Spacer poprowadzi licencjonowana przewodniczka miejska, od lat zaangażowana społecznie wildzianka Anna Gawrysiak-Knez. Temat niedzielnego (31 lipca) spaceru to “Wilda w budowie – odsłona druga” – Od Nowego Rynku do terenów Warty Poznań szlakiem wildeckich inwestycji ostatnich lat. Jak wygląda dziś tzw. Nowy Rynek? Co dzieje się na Wolnych Torach? Co dalej ze Stadionem Szyca? Jak zmienia się wildecki brzeg Warty? Będzie się można o tym przekonać o 11:00. Szczegóły tutaj.

Ci, którzy wolą poruszać się po mieście tramwajem mogą wybrać się na ciekawą przejażdżkę. Odbudowany wagon z 1898 roku będzie jeździł na linii historycznej H razem z wagonem doczepnym WD – takie wagony pojawiły się w Poznaniu w 1905 roku. Szczegóły tutaj.

Niedzielę można wykorzystać do zawarcia nowych znajomości, także tych międzynarodowych. Na Cytadeli odbędzie się dziś międzynarodowy piknik organizowany przez Logos NGO. Nie zabraknie gier z nagrodami, muzyki, tańca oraz przystawek z różnych państw. Więcej na ten temat tutaj.

Pasjonaci Podziemi zapraszają do schronu. Tym razem poza indywidualnym zwiedzaniem istnieje także możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji. O godzinie 17:00 Pasjonaci Podziemi zapraszają na zwiedzanie z przewodnikiem. Godzinę później rozpoczną się „Chwile grozy”. Między 18:00 a 19:00 w schronie zostanie wyłączone oświetlenie, za to organizatorzy zadbają o efekty specjalne, czyli silniejsze nagłośnienie nalotu bombowego. Uczestnicy obowiązkowo muszą mieć ze sobą latarki – klasyczne lub w telefonie. Szczegóły tutaj.

Można także wybrać się nad rzekę i wziąć udział w trzeciej edycji cyklu Rzeka Żywa. Wydarzenie składa się z warsztatów, spacerów oraz plenerowych pokazów i animacji. W dzisiejszym programie zaplanowano warsztaty bawarskie dla dorosłych (brak wolnych miejsc) oraz koncert Prababy. Zespołu śpiewu tradycyjnego będzie można posłuchać od godziny 16:00 w amfiteatrze Bramy Poznania. Więcej tutaj.

Kulturalnie zapowiada się także na Łazarzu. W ramach Łazarskiego Lata na niedzielę zaplanowano dwa spektakle. O godzinie 14:00 odbędzie się widowisko Teatru Fuzja pt. “Reksio”, natomiast trzy godziny później rozpocznie się spektakl kamishibai pt. “Smok Wawelski” oraz warsztaty Stowarzyszenia Zielona Grupa. Więcej o cyklu tutaj.