Poznań na XIX-wiecznych fotografiach

W niedzielę rozpoczął się XXIII Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych. Mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z bogatej oferty wydarzeń towarzyszących imprezie. Jednym z nich jest specjalnie przygotowana wystawa w Bibliotece Uniwersyteckiej.

 

Poznań na XIX-wiecznych fotografiach – to hasło towarzyszące ekspozycji, którą można podziwiać od 22 do 30 sierpnia. Projekt ma na celu przybliżyć historię miasta, które jest gospodarzem tegorocznej edycji Kongresu, czyli bardzo ważnego wydarzenia w świecie nauk historycznych, na które zjeżdżają się historycy z całego świata.

Wystawa jest ciekawą propozycją zarówno dla miłośników fotografii, jak i historii stolicy województwa wielkopolskiego. Ekspozycja łączy bowiem ze sobą te dwa elementy – przeszłość miasta jest pokazana poprzez zaprezentowanie najstarszych fotografii jakie znajdują się z zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej.

Odwiedzający mają okazję przekonać się jak wyglądało miasto na przestrzeni różnych okresów historycznych. Najstarsze dokumentacje pochodzą z lat 50. XIX wieku. Ułożone chronologicznie fotografie pozwalają na stworzenie pełnego obrazu zmian, zachodzących w wyglądzie Poznania aż do 1918 roku.