Jechał niemal 70 km/h więcej niż dozwolone na ul. Warszawskiej. Został ukarany wg nowych przepisów

Prawie 70 km/h więcej w terenie zabudowanym, niż było to dozwolone jechał kierowca, który został zatrzymany na ul. Warszawskiej w Poznaniu. Zdarzenie miało miejsce po wejściu w życie nowych przepisów, co oznacza, że na jego „konto” wpłynęło więcej punktów karnych.

 

Od soboty obowiązują nowe przepisy w ramach prawa o ruchu drogowych, na podstawie których wzrosła liczba punktów karnych, jakie można otrzymać za popełnione wykroczenia. Pierwsi kierowcy już się przekonali o tym, na własnej skórze.

Poznańska policja opublikowała dziś nagranie z ul. Warszawskiej, które zostało wykonane w sobotę, 17 września, w godzinach wieczornych. Kierowca samochodu osobowego poruszał się z prędkością o 66 km/h większą niż było to dozwolone. Zdarzenie nagrała policyjna kamera w radiowozie, którym poruszali się funkcjonariusze.

Kierowca został zatrzymany do kontroli. W związku z przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany 14 punktami karnymi. Zapłaci także mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.