Można uratować czyjeś życie i zdrowie – kolejna zbiórka krwi w zajezdni MPK Poznań

W piątek i sobotę na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej odbędzie się kolejna zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań. Zgłosić może się każdy chętny, a dodatkowo, osoby w wieku 18-45 lat będą mogły zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

 

To już kolejna zbiórka krwi organizowana na terenie zajezdni MPK Poznań przy ul. Głogowskiej 131/133. Ma ona charakter otwarty, co oznacza, że mogą się do niej zgłosić wszyscy pełnoletni chętni, których zdrowie na to pozwala.

Krew jest nazywana najcenniejszym lekiem, ponieważ potrzebna jest codziennie do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, a nie można jej sztucznie wyprodukować.

Zbiórka organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań odbywać się będzie w piątek i sobotę, 23 i 24 września, w godzinach 8:00-13:00. Na placu stanie specjalny krwiobus. Organizatorzy przypominają o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką podczas pobytu w krwiobusie.

Dodatkowo, osoby w wieku 18-45 lat będą mogły zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

Jednocześnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przypomina, że krew można oddawać także w siedzibie RCKiK przy ul. Marcelińskiej oraz w oddziałach terenowych.