Pierwszy weekend z Betlejem Poznańskim za nami. Co jeszcze czeka na poznaniaków?

Betlejem Poznańskie otwarte! W weekend odbyła się inauguracja wydarzenia, na które co roku czeka wielu poznaniaków i poznanianek. Aleksandra Brzezowska z Fundacji Flow Art w programie „Hej Poznań” opowiedziała o tegorocznych atrakcjach Betlejem Poznańskiego.

W sobotę odbyło się wyjątkowe otwarcie Poznańskiego Betlejem. Dlaczego wyjątkowe? Ponieważ tego samego dnia spadł pierwszy w tym roku śnieg i atmosfera była prawdziwie świąteczna i zimowa. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w aż 4 lokalizacjach: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Plac Wolności, Plac Kolegiacki oraz Rynek Łazarski.

„Piękne otwarcie Jarmarku na Placu Wolności odbyło się w piątek, którego miałam okazję być reżyserem. Jest mi niezmiernie miło, że tak liczne grono ludzi zechciało przyjść i oglądać to otwarcie.” – powiedziała Aleksandra Brzezowska w rozmowie z Piotrem Szulcem

W sobotę z kolei zainaugurowano wydarzenie na terenie MTP. Także i tam, mimo mrozu, pojawiły się tam tłumy. W tym roku właśnie w tej lokalizacji znajduje się młyńskie koło, z którego można podziwiać panoramę Poznania. Na zainteresowanych czeka również świąteczne lodowisko oraz karuzela wenecka.

Ponadto, od 3 grudnia świąteczne atrakcje będą czekały na chętnych również na Rynku Łazarskim oraz na Placu Kolegiackim, gdzie odbędzie się rozświetlenie choinki miejskiej. W programie Betlejem Poznańskiego nie zabraknie również Poznań Silent Night, podczas którego poznaniacy i obcokrajowcy zaśpiewają razem znaną na całym świecie kolędę „Cicha noc” w różnych językach.

„Nie ma tutaj ograniczeń. Każdy dowolny język, jaki tylko państwo znacie albo jeżeli znacie kogoś, kto umiałby zaśpiewać w języku, który może nam jest nieznany – to zapraszamy.” –  zaprosiła podczas programu „Hej Poznań” Aleksandra Brzezowska

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spotkań z bliskimi, ale także pomocy tym, którzy są samotni i potrzebują wsparcia. W związku z tym, na Placu Wolności odbędzie się weekend z fundacjami i organizacjami charytatywnymi.