Hej Poznań od 8:30!

To już ostatni w listopadzie odcinek Hej Poznań. Kogo będziemy gościć w naszym studio?

 

Martyna Pietrzak, studentka trzeciego roku weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, jako jedyna osoba z Polski została zakwalifikowana do prestiżowego konkursu. Wszystko za sprawą dzieł z mikrobów i bakterii, które tworzy.

Muszalska Małgorzata, koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu opowie o co można zapytać notariusza, a także co działo się podczas weekendowej edycji bezpłatnych porad.

Jakub Reszka – nasz redakcyjny kucharz i prowadzący tym razem będzie gościem. Spróbujemy odkryć nieco poważniejsze oblicze naszego szefa kuchni. Dowiecie się, co Kuba ceni w życiu najbardziej, jaką drogę przeszedł zanim znalazł się tu gdzie jest, komu kibicował w Krakowie i gdzie się widzi za 5 lat.

Prezes Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi” Sławomir Wrembel opowie o IV Charytatywnej Aukcji Sztuki Współczesnej, która odbędzie się już w najbliższą sobotę. Goście wydarzenia będą mogli wylicytować prace między innymi Macieja Mańkowskiego.

Z Malwiną Paszek porozmawiamy o Rynku Jeżyckich Rozmaitości. Na dobrze znanym poznaniakom rynku zagości ponad 80 wystawców, 18 lokalnych restauratorów. Będą też koncerty i animacje.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – święto obchodzone corocznie 3 grudnia już niedługo. Z tej okazji zagości u nas Jacek Konieczny, działacz społeczny, który przybliży nam niesamowicie inspirujące postacie i ich rzeczywistość.

Zapraszamy w poniedziałek na żywo już od 8:30 na codziennypoznan.pl!