Powiat wolsztyński nadal bez oddziału pediatrii w szpitalu

Mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego nadal pozostają bez oddziału pediatrycznego w szpitalu powiatowym. Zawieszenie działalności musi zostać wydłużone, ponieważ nadal nie udało się znaleźć lekarzy, którzy mogliby tam pracować.

 

O sprawie zawieszenia oddziału pediatrycznego w szpitalu powiatowym w Wolsztynie informowaliśmy na naszym portalu kilka miesięcy temu (tutaj). Od lipca 2022 roku oddział nie działa z uwagi na brak kadry.

Oddział miał pozostać zamknięty do końca 2022 roku, ale dyrektor placówki Karol Mońko poinformował, że wystąpił z wnioskiem o przedłużenie tego stanu o kolejne pół roku.

Nie oznacza to, że zakończono poszukiwania – cały czas trwa rekrutacja dla lekarzy, którzy chcieliby podjąć się kierowania oddziałem, a także szkolenia rezydentów. Jak dodaje, problemy kadrowe występują we wszystkich szpitalach.

Pacjenci z powiatu wolsztyńskiego potrzebujący hospitalizacji kierowani są do placówek m.in. w Poznaniu, Kościanie i Nowym Tomyślu, a w przypadku noworodków mogą być przyjęci także do Grodziska Wielkopolskiego.