Żużlowcy, działacze, urzędnicy i kibice spotkają się na turnieju piłkarskim, by wesprzeć WOŚP

Zamienią motocykle na… korki piłkarskie. Zawodnicy, działacze i szkoleniowcy PSŻ Poznań, wraz z przedstawicielami partnerów klubu, kibiców, urzędu i spółek Miasta Poznania spotkają się na boisku, by rozegrać turniej piłkarski. Cel? Zebranie funduszy na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To okazja, by zobaczyć sportowców, prezesów czy urzędników w nietypowym wydaniu.

 

„POZnan wygra z SEPSĄ” to hasło turnieju piłkarskiego organizowanego przez PSŻ Poznań przy wsparciu Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej oraz Miasta Poznań. Klub zaprosił do udziału nie tylko zawodników, działaczy, kadrę szkoleniową i kibiców, ale także partnerów i przedstawicieli miejskich spółek.

Podczas turnieju poza emocjami sportowymi planowane są również liczne licytacje gadżetów, które ufundowali przyjaciele Skorpionów. Nie zabraknie także wolontariuszy WOŚP z puszkami, do których zbierane będą pieniądze.

Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku poświęcony jest diagnostyce i leczeniu sepsy.

Jedną z drużyn będzie zespół złożony z pracowników Wydziału Sportu UMP i Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, którzy swoją ekipę nazwali „Gramy bez premii”.

Turniej odbędzie się w dniu Finału, czyli 29 stycznia, między 10:00 a 16:00 w hali AWF przy Drodze Dębińskiej, czyli dawnym CityZen. Wstęp jest wolny.