Samolot United Airlines na poznańskiej Ławicy. Skąd przyleciał?

United Airlines na lotnisku Poznań-Ławica? Część poznaniaków bardzo zdziwił widok samolot amerykańskiej linii z charakterystycznym logiem na poznańskim niebie.

 

Do naszej redakcji zgłosili się czytelnicy, którzy zauważyli samolot znanej amerykańskiej linii lotniczej lądujący na poznańskiej Ławicy. Część z nich pytała czy to jakieś próbne loty, które mogą być zapowiedzią nowych międzykontynentalnych połączeń. Inni zastanawiali się, czy może to przekierowanie lotu z Berlina, skąd lata United Airlines.


Informację weryfikowaliśmy u rzecznika prasowego poznańskiego portu, Błażeja Patryna. Jak wskazał, nie może udzielać informacji na ten temat.

Co to oznacza? Już nie pierwszy raz, gdy na poznańskiej Ławicy zjawia się niecodzienny gość. Zwykle oznacza to działania związane z obecnością wojsk amerykańskich w Polsce. Podobnie jest także w tym przypadku.

Samolot United Airlines przyleciał z Killeen w Teksasie, czyli miasta, nieopodal którego mieści się baza US Army. Wyruszył z Robert Gray Army Airfield, czyli lotniska wojskowego.