Co robić w Poznaniu w sobotę?

W ten weekend z pewnością zadowoleni będą fani twórczości Michaela Jacksona, którego utwory zostaną wykonane podczas koncertu w Sali Ziemi. Kolejne domowe spotkanie rozegra Lech, a w Kinie Pałacowym rozpocznie się cykl dotyczący historii polskiego filmu.

Drzwi otwarte w schronisku

Wydział Gospodarki Komunalnej w ramach współpracy z poznańskim Schroniskiem dla zwierząt chce zachęcić poznanianki i poznaniaków do przygarnięcia kota. Drzwi kociarni w schronisku zostaną otwarte dla każdego, kto chce  lepiej poznać i zaadoptować czworonoga. Na miejscu pracownicy pomogą wypełnić dokumenty oraz przejść procedurę adopcyjną. Ponadto trwa zbiórka karmy. Spis rekomendowanych produktów dostępny jest na stronie.

Schronisko dla zwierząt, ul. Kobylepole 51

Godzina: 10:00-17:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie poznan.pl.

The World of Michael Jackson

Podczas koncertu polscy artyści zaśpiewają przeboje Michaela Jacksona we własnych interpretacjach. Wykonane zostaną takie utwory jak “Earth Song”, “Black or White” czy “Another Part of Me”. Na scenie wystąpią m.in. Natalia Kukulska, Kasia Moś i Nick Sinckler. Zaśpiewa także Chór Akademicki UAM przygotowany przez Beatę Bielską.

Sala Ziemi Poznań Congress Center, ul. Głogowska 14

Godzina: 20:30

Bilety: 129 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Krótka historia polskiego kina: Popiół i diament

Kino Pałacowe i Stowarzyszenie Kin Studyjnych rozpoczynają nowy cykl: Krótka historia polskiego kina. Obejmie on 10 filmów ze wstępami w formie wykładu wideo prezentującego sylwetkę ich twórców. Ponadto wprowadzą one w tematykę dzieła i przybliżą realia polityczno-społeczne jego powstania. Podczas inaugurującego seansu widzowie obejrzą dzieło Andrzeja Wajdy “Popiół i diament”. Cykl potrwa do 25 marca.

Kino Pałacowe, ul. Święty Marcin 80/82

Godzina: 19:00

Bilety: 18 zł

Więcej informacji na stronie kina.

“Gapiszon i Zuzia”

Spektakl opowiada o pierwszej miłości Gapiszona, legendarnej postaci animowanej stworzonej w latach 60. ubiegłego wieku przez Bohdana Butenkę. Główny bohater zakochał się w Zuzi, a teraz szuka sposobu, aby zdobyć jej serce. 

Teatr Animacji, ul. Święty Marcin 80/82

Godzina: 11:00, 13:00 (sobota, niedziela)

Bilety: od 50 zł

Więcej informacji na stronie teatru.

“Za-Polska”

Głównym bohaterem spektaklu jest Polska. Wokół niej będa snute opowieści, o tym co było, co jest i co ją czeka. Przedstawienie pełne jest gorzkiej ironii i dyskusji o romantycznych refleksjach naszego narodu. Tytuł nawiązuje do twórczości Gabrieli Zapolskiej, czyli tak naprawdę Marii Janowskiej – artystki żyjącej na przełomie XIX i XX wieku, będącej obserwatorką polskiego życia społecznego, naszego patriotyzmu, kompleksów i mitów. Spektakl w reżyserii Agaty Biziuk.

Teatr Animacji, ul. Święty Marcin 80/82

Godzina: 18:00 

Bilety: od 50 zł

Więcej informacji na stronie teatru.

“Macocha”

W spektaklu zostanie podjęta próba zdekonstruowania negatywnego wizerunku macochy. Aktorki, wcielając się w archetypowe postacie z bajek i baśni, przytoczą stare historie i spróbują zrozumieć swoje bohaterki. Ukazana zostanie geneza tego stereotypu. Jednocześnie zmierzą się ze współcześnie istotnymi problemami tej roli.

Teatr Polski, ul. 27 grudnia 8/10

Godzina: 19:00 (sobota), 18:00 (niedziela)

Bilety: od 50 zł

Więcej informacji na stronie teatru

Frajda w Muzie

Sobotnie Poranki Rodzinne w Kinie Muza to już wieloletnia tradycja i doskonała okazja do pierwszego kontaktu dziecka z kinem. Tym razem we współpracy z wydawnictwem Frajda odbędzie się wspólne czytanie książek przed seansem. W tę sobotę na najmłodszych czekać będzie bajka  “Laszlo boi się ciemności”, a po niej odbędzie się projekcja czterech filmów.

Kino Muza, ul. Święty Marcin 30

Godzina: 11:00

Bilety: 15 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.