Ruszyły zapisy na 22. Poznań Maraton. W tym roku będzie także Mistrzostwami Polski!

Tegoroczny Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza będzie także Mistrzostwam Polski kobiet i mężczyzn w maratonie. Oznacza to, że amatorscy biegacze będą mogli mierzyć się z profesjonalistami, najlepszymi zawodnikami w Polsce. Impreza, która odbędzie się jesienią będzie 22. edycją poznańskiego biegu.

 

Jak przekazał Polski Związek Lekkiej Atletyki, zaplanowany na 15 października 2023 roku 22. Poznań Maraton będzie także 43. PZLA Mistrzostwami Polski Kobiet oraz 93. PZLA Mistrzostwami Polski Mężczyzn w maratonie.

Wiceprezes PZPL, Sebastian Chmara podkreśla, że decyzję umotywowano m.in. faktem, że poznański bieg od lat jest jednym z najlepszych tego typu w Polsce. Doceniono także dotychczasową współpracę z Miastem Poznań w zakresie organizacji różnych imprez sportowych.

Połączenie imprez oznacza, że biegacze-amatorzy będą mieli okazję do rywalizacji z najlepszymi w tej dyscyplinie w kraju.

Dzisiaj, 1 marca, ruszają zapisy na 22. Poznań Maraton. Do 8 marca opłata wynosi 140 złotych, d 9 marca do końca czerwca będzie to już 180 złotych. W lipcu i sierpniu za udział trzeba będzie zapłacić 200 złotych, a zapisując się od 1 września do 12 października 220 złotych. Zapis w ostatnie dwa dni, czyli 13 i 14 października w Biurze Zawodów oznacza koszt 250 złotych. Chcąc dokupić także koszulkę startową należy dopłacić kolejnych 50 złotych do 12 września.

Prawo bezpłatnego startu w maratonie mają:
– zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie 21 edycji Poznań Maratonu,
– zawodnicy na wózkach,
– zawodnicy, którzy w 21. Poznań Maratonie zajęli w kategoriach wiekowych miejsca I-III (istnieje możliwość przekazania bezpłatnego startu na inną osobę, aby tego dokonać, należy skontaktować się z Biurem Zawodów).

Limit miejsc wynosi 5 tysięcy zawodników. Zapisy odbywają się online.