52. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna

Już dziś wieczorem w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się koncert inaugurujący 52. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna.

 

Na scenie wystąpi orkiestra symfoniczna Katarzyny Kwiecień-Długosz, która wykona prawykonanie utworu Aequinoctium, specjalnie zleconego na tę okazję. Następnie poznańscy filharmonicy, pod dyrekcją Łukasza Borowicza, zagrają Koncert na puzon i orkiestrę autorstwa Kazimierza Serockiego. Wieczór zakończy się wykonaniem Koncertu na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę op. 105 Krzysztofa Meyera.

Poznańska Wiosna Muzyczna to jedno z najważniejszych i najstarszych wydarzeń muzycznych w Poznaniu. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1961 roku, a jego założycielem był kompozytor Tadeusz Szeligowski.

Festiwal ma na celu popularyzowanie muzyki najnowszej wśród różnych grup słuchaczy. Na scenie podczas Poznańskiej Wiosny Muzycznej prezentowane są zarówno dzieła współczesnych kompozytorów, jak i prawykonania utworów polskich i zagranicznych autorów. Festiwal jest otwarty na nowe nurty muzyczne i zjawiska, a jego dyrektorem jest kompozytor Artur Kroschel.

Początek koncertu o 19:00. Bilety dostępne są w cenie 25-55 złotych.