“Do zobaczenia na pl. Wolności” – dziś kolejny koncert

Już dziś kolejny koncert na Placu Wolności, który w tym roku w wakacje jest miejscem pełnym spotkań, wydarzeń kulturalnych, rozrywki i… gastronomii.

 

Z uwagi na toczące się prace związane z przebudową płyty Starego Rynku, w tym roku restauracje nie mogą wystawić tam swoich ogródków gastronomicznych, a organizacja wydarzeń i atrakcji jest niemożliwa lub mocno ograniczona. Miasto Poznań wraz z Estradą Poznańską postanowiły zaprosić więc mieszkańców i turystów na Plac Wolności, który został przekształcony na strefę gastronomiczną, relaksu i wydarzeń kulturalnych w ramach akcji „Do zobaczenia na placu Wolności”.

Od 16 czerwca funkcjonuje tam 13 punktów gastronomicznych w ramach restauracji, które działają na Starym Rynku. Strefa czynna jest od 12:00 do 21:00 do 9 października.

Na pl. Wolności uruchomiono także 100-letnia piętrowa karuzela wenecka. Nie brakuje także oferty kulturalnej. W piątki odbywają się tam koncerty. Już dziś kolejny z nich – o godzinie 20:00 na scenie pojawi się poznański zespół Bez, który zaprezentuje utwory zarówno ze swojej debiutanckiej płyty „Bańki Mydlane” jak i najnowszego albumu „Jednym okiem śnię”.