Moc atrakcji podczas sobotniego festynu rodzinnego

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu zaprasza na rodzinną imprezę, która zaoferuje mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku. Festyn rodzinny odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia, a goście będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy aktywności.

 


Na scenie Dziecińca pod Słońcem odbędą się różnorodne występy taneczne, teatralne, instrumentalne i wokalne. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę animacji, dmuchańce oraz gry i zabawy sportowe. Ponadto, goście będą mogli zaopatrzyć się w wypieki i rękodzieło na organizowanych kiermaszach.

Wycieczki rodzinne z przewodnikiem po terenie MDK 1 i okolicy umożliwią bliższe poznanie historii Dziecińca pod Słońcem. Wycieczki rozpoczną się o godz. 12:00, 14:00 i 16:00, a uczestnicy spotkają się przy budynku A.

Festyn zapewni wiele możliwości uprawiania sportu, w tym warsztaty tenisa ziemnego, turniej piłki nożnej oraz plażowej piłki siatkowej. Planowane są także Mistrzostwa Poznania w Crossmintonie oraz wyścigi na torze do gry w kapsle, będącym miniaturą trasy poznańskiego etapu Tour de Pologne.

Uczestnicy festynu będą mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, takich jak tworzenie rękodzieła, nauka pilotowania dronów, edukacja ekologiczna czy warsztaty wokalne dla najmłodszych. Miłośników muzyki zainteresuje koncert “Skrzypce dawniej i dziś”, a pasjonatów fotografii – dwie wystawy: jedna poświęcona historii Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, a druga – “Fototeatrowi”.

Piknik to także doskonała okazja, aby zadbać o zdrowie, mierząc stężenie CO2 w wydychanym powietrzu czy ucząc się pierwszej pomocy przedmedycznej. Goście będą mogli również podziwiać pokazy strażackie.

W trakcie festynu, Miasto Poznań zachęca do udziału w konsultacjach społecznych na temat rozwoju wolontariatu. Na terenie MDK będzie można znaleźć charakterystyczny żółty wózek miejski, gdzie uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi pomysłami.

Wydarzenie potrwa od 12:00 do 17:00.