Skrzyżowanie na Grunwaldzie czeka przebudowa. ZDM chce uspokoić ruch i poprawić bezpieczeństwo

Uspokojenie ruchu i poprawa bezpieczeństwa to podstawowe cele przebudowy, jaka czeka skrzyżowanie na poznańskim Grunwaldzie. Prace mają zakończyć się w pierwszej połowie wakacji.

 

Przebudowa dotyczy skrzyżowania ulic Brzask i Międzychodzkiej. To rejon charakteryzujący się dużym ruchem zarówno pieszym jak i kołowym. W okolicy znajdują się m.in. szkoła, uniwersytet oraz punkty handlowo-usługowe.

W ramach zaplanowanych prac skrzyżowanie ma zostać wyniesione, co z kolei ma przyczynić się do uspokojenia ruchu oraz poprawy bezpieczeństwa.

Nawierzchnia zostanie wykonana z szarej kostki betonowej, a północny zjazd będzie odtworzony zgodnie ze stanem istniejącym.

Z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku, na dojściach do przejść dla pieszych wykonane zostaną oznaczenia fakturowe i specjalne maty informujące o zbliżaniu się do krawędzi jezdni.

Skrzyżowanie zyska także nowe odwodnienie. W czasie prac zabezpieczone będą rosnące w okolicy drzewa, a z kolei trawniki będą poddane rekultywacji po zakończeniu inwestycji.

Zarząd Dróg Miejskich podpisał już umowę z wykonawcą robót. Zgodnie z harmonogramem, prace mają zakończyć się w pierwszej połowie lipca 2023 roku. Inwestycja to koszt ponad 340 tysięcy złotych.