Pierwszy etap budowy ul. Gryfińskiej już prawie gotowy

Już niedługo do dyspozycji pieszych, rowerzystów i kierowców zostanie oddany kolejny budowany odcinek ul. Gryfińskiej. Dobiegają końca prace przewidziane w pierwszym etapie inwestycji.

 

Na ul. Gryfińskiej, na odcinku od ul. Złotowskiej do ul. Okoneckiej budowana jest nowa, wygodniejsza i bezpieczniejsza droga wraz z odwodnieniem. Prace obejmują odcinek od skrzyżowania z ul. Złotowską do ul. Okoneckiej, który zostanie objęty strefą zamieszkania, co oznacza istotne zmian w organizacji ruchu dla pieszych. Będą oni mogli poruszać się całą szerokością ulicy mając pierwszeństwo przed pojazdami. Maksymalna dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 20 km/h.

Jako pierwsze ukończono prace na odcinku od ul. Okoneckiej do ul. Szczecińskiej. W październiku planowane jest zakończenie robót na odcinku od Złotowskiej do Okoneckiej. Do tej pory, od czerwca, kiedy to rozpoczęły się prace, wybudowano kanalizację deszczową, którą podłączono do instalacji kanalizacyjnej, a obecnie układana jest nowa nawierzchnia. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z wygodniejszej drogi z odpowiednim odwodnieniem.

Dziś rozpoczęły się prace przy budowie chodnika oraz przystanku autobusowego na ul. Złotowskiej przy ul. Gryfińskiej. Ruch pieszych skierowano na drugą stronę ul. Złotowskiej.

Pod koniec września w rejonie nowego przystanku będzie wymieniania nawierzchnia jezdni.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji i udostępnienie całego odcinka drogi planowane jest na październik. Cała inwestycja obejmuje także budowę odcinka ul. Wyszomierskiej od ul. Templińskiej do ul. Miastkowskiej.