“Ulice Dzieci” tym razem w Starym Porcie

Czas na kolejną odsłonę cyklu “Ulice Dzieci”. Impreza odbędzie się jutro, w Starym Porcie nad Wartą, od godz. 11:00 do 17:00. Wydarzenie skierowane jest do dzieci i ich rodzin, zapewniając wiele przyjaznych zabaw i edukacyjnych atrakcji w przestrzeni miejskiej.

 

Dla najmłodszych przygotowano różnorodne stoiska i strefy, które zapewnią niezapomniane wrażenia. W godzinach od 12:00 do 16:00 otwarta będzie Strefa Eksperymentów Chemicznych, gdzie dzieci będą miały możliwość odkrywania tajników nauki poprzez interaktywne eksperymenty.

Dla małych melomanów zorganizowana zostanie Strefa Muzyczna, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w karaoke, jak również na instrumentach, takich jak cajon, perkusja elektroniczna, ukulele czy gitara. Tymczasem Strefa Rękodzieła zapewni kreatywne zajęcia, takie jak malowanie ekologicznych toreb czy tworzenie własnych dzieł plastycznych.

Dla dzieci zainteresowanych ekologią przygotowana jest Strefa Eko, gdzie odbywać się będą warsztaty z drewna, a w Strefie Roślin najmłodsi będą mieli okazję do posadzenia własnych kwiatów. Przewidziane są także Strefa Łamigłówek i Gier planszowych oraz Strefa Gier Podwórkowych, oferujące strzelanie z gumowej łuku, gry w piłkę, hulahop oraz rzucanie piłeczkami do celu.

Unikalną propozycją jest Strefa Silent Disco, gdzie DJ zagra muzykę dla dzieci i młodzieży. Poprzez pobranie słuchawek, uczestnicy będą mogli cieszyć się muzyczną atmosferą, zachowując jednocześnie ciszę dla reszty otoczenia.

Celem wydarzenia jest integracja oraz wzmacnianie więzi między osobami różnych narodowości, a w szczególności między mieszkańcami Polski i Ukrainy. Właśnie dlatego wszystkie atrakcje zostaną przystosowane do osób posługujących się językiem polskim i ukraińskim.