Muzyczne spotkanie mistrzów: dzieła Moniuszki i Mozarta w Poznaniu

W Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Już 30 czerwca mieszkańcy będą mieli okazję posłuchać wybitnych dzieł Stanisława Moniuszki i Wolfganga Amadeusa Mozarta.

 

Wydarzenie odbędzie się o godzinie 19:00 w pięknej i historycznej przestrzeni Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1. W czasie tego wieczoru słuchacze będą mieli okazję wsłuchać się w melodie “II Litanii ostrobramskiej” Moniuszki oraz “Mszy koronacyjnej C-dur KV 317” Mozarta.

Podczas koncertu na scenie wystąpią wybitni artyści: sopranistka Agnieszka Adamczak, altistka Małgorzata Woltmann-Żebrowska, tenor Damian Żebrowski, basista Szymon Raczkowski, Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej “Poznańskie Słowiki”, dyrygent Maciej Wieloch oraz Orkiestra Filharmonii Poznańskiej.

Bilety, dostępne w cenie 10 zł, mogą być nabyte w kasie Filharmonii Poznańskiej (Wieniawskiego 1) oraz w CIK (ul. Ratajczaka) lub online.

Przygotowany na koncert repertuar jest wyjątkowy. Stanisław Moniuszko skomponował cztery Litanie ostrobramskie w latach 1843-55. W tych utworach, które nie są typowymi kompozycjami liturgicznymi, można dostrzec elementy ludowych śpiewów religijnych. “II Litania ostrobramska”, skomponowana w 1849 roku, jest mniej znana od swojej trzeciej siostry, jednak jej wyjątkowość z pewnością oczaruje słuchaczy.

Drugą gwiazdą wieczoru będzie “Msza koronacyjna C-dur KV 317” Mozarta, utwór napisany w 1779 roku w Salzburgu, który z czasem zdobył uznanie i miłość dynastii Habsburgów.