Enej rozgrzało poznańską publikę podczas inauguracji Poznańskich Dni Rodziny

Poznańskie rodziny otrzymały symboliczny klucz do Miasta. Tym samym oficjalnie zainaugurowano Poznańskie Dni Rodziny, które potrwają ponad dwa tygodnie. Na placu Wolności wystąpił m.in. zespół Enej.

 

Już od godzin popołudniowych na Placu Wolności odbywały się atrakcje związane z Inauguracją Poznańskich Dni Rodziny. Na scenie odbywały się przedstawienia i recitale, a przy stoiskach na dzieci i dorosłych czekały warsztaty, pokazy, gry i zabawy (relację można zobaczyć tutaj).

Przed poznańską publicznością zaprezentowała się również Daria Udovychenko, 17-letnia piosenkarka z Ukrainy.

Przemysław Śledź wraz z 9-letnią Polą, czyli Profesor Śledź i UkuPolaLele zaprezentowali ukulele zarówno od strony technicznej jak i muzycznej. Warsztaty muzyczne poprowadziła również Oksana Tymoszenko, a po niej na scenie pojawił się Bartosz Kuczyk ze swoim recitalem.

Około godziny 18:00 nastąpiła oficjalna inauguracja 10. edycji Poznańskich Dni Rodziny. Przedstawiciele rodzin – w tym roku był to rodzinny dom dziecka – odebrali symboliczne klucze do Miasta z rąk Magdaleny Pietrusik-Adamskiej, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Tuż po oficjalnej uroczystości na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli zespół Enej, który rozgrzał poznańską publikę. Do skocznych utworów tańczyli i skakali zarówno najmłodsi jak i nieco starsi, wspólnie śpiewając i bawiąc się.

Poznańskie Dni Rodziny potrwają do 1 czerwca.