Dokonał rozboju na 12-latce. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia

Policja zatrzymała mężczyznę, który dopuścił się rozboju na dwunastolatce. Okazało się, że sprawca zaledwie dwa miesiące wcześniej opuścił zakład karny.

 

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na ul. Nowej w Komornikach pod Poznaniem. Spacerująca 12-latka została zaczepiona przez mężczyznę, który szarpiąc ją za rękę zażądał oddania mu jej telefonu komórkowego. Gdy nastolatka odmówiła, wyrwał jej go z ręki i uciekł.

Dziewczyna poprosiła o pomoc postronną osobę i powiadomiła o zdarzeniu rodziców. Zawiadomiono także służby.

Policjanci od razu ruszyli w teren, by znaleźć sprawcę.. Podczas patrolowania okolicy zauważyli podejrzanego i go zatrzymali. Znaleziono przy nim telefon należący do dwunastolatki.

Po sprawdzeniu danych zatrzymanego w policyjnych systemach okazało się, że wcześniej był karany za inne przestępstwa i pod koniec lipca opuścił zakład karny, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniami.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 25-latkowi przedstawiono zarzut dokonania rozboju o charakterze chuligańskim w warunkach recydywy. Zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Dziewczynka nie doznała obrażeń ciała podczas zdarzenia.