Obezwładnił mężczyznę ze złamaną ręką i go okradł. Policja szuka sprawcy rozboju

Policjanci z poznańskiej Wildy prowadzący dochodzenie w sprawie rozboju opublikowali portret pamięciowy poszukiwanego mężczyzny. Osoby, które go rozpoznają lub posiadają informacje mogące pomóc w śledztwie, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami.

 

Do zdarzenia doszło 18 maja 2021 roku, około godziny 3:00 na parkingu galerii Avenida przy ul. Matyi. Nieznany mężczyzna kopnął w złamaną rękę 56-latka, doprowadzając do bezbronności ofiarę, a następnie ukradł telefon komórkowy.

Podejrzany ma około 30 lat, 170 cm wzrostu i jest postawnej postury ciała. W dniu zdarzenia ubrany był w jasny sweter, jasne spodnie, sportowe buty, a przez ramię miał przewieszoną czarną saszetkę.

Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu sporządzili portret pamięciowy podejrzewanego. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań – Wilda pod numerem tel. 47 77 125-11 lub 12, 47 77 125-47 lub 112 – czynnym całą dobę lub  mailowo na adres: dyzurny.poznan-wilda@po.policja.gov.pl.