Rekordowy wrzesień na lotnisku Poznań-Ławica

Październik powoli dobiega końca, a to oznacza, że czas na… podsumowanie września. Jak wypadł w statystykach poznańskiego lotniska? Okazuje się, że na Ławicy padł kolejny rekord.

 

Od początku roku port lotniczy Poznań-Ławica ma powody do radości – kolejne miesiące przynoszą rekordowe wyniki, a to świetna informacja, szczególnie po latach zastoju i problemów pandemicznych w branży lotniczej.

Wrzesień okazał się być kolejnym, w którym wyniki na Ławicy cieszą. W ubiegłym miesiącu obsłużono 346 189 pasażerów, co oznacza dynamikę wzrostu w porównaniu do 2022 roku na poziomie 22%.

Co ciekawe, we wrześniu w segmencie legacy odnotowano więcej pasażerów niż w sierpniu. Obsłużono aż 40 103 podróżnych, czyli o 28% więcej niż rok temu. Na pierwszym miejscu wśród wybieranych kierunków znalazła się Warszawa.

Najwięcej osób skorzystało jednak z linii w segmencie LCC – 153 765, czyli 19% więcej niż w ubiegłym roku. Po raz kolejny najczęściej wybieranymi lotniskami były dwa londyńskie porty: Stansted i Luton. Na dalszych miejscach znalazły się: Zadar, Dublin, Mediolan-Bergamo, Budapeszt, Kraków, Barcelona-Girona, Rzym Ciampino oraz Wenecja.

Dobrze wypadły też połączenia czarterowe. We wrześniu obsłużono w tym segmencie 151 978 pasażerów, czyli 25% więcej niż przed rokiem. Najchętniej na miejsce podróży wybierano takie miasta jak: Antalya, Rodos, Heraklion, Zakintos i Kos.