Ostatnia w tym roku Noc w Palmiarni Poznańskiej

Już dziś ostatnia w tym roku Noc w Palmiarni Poznańskiej. Z tej okazji przygotowano widowiskowy pokazy ze światłami, tańcem i muzyką w roli głównej.

 

Noc w Palmiarni to wydarzenie, które cieszy się popularnością wśród poznaniaków. Pozwala na zobaczenie roślin w zupełnie innym świetle – dosłownie i w przenośni, ponieważ na terenie obiektu w nocy panuje półmrok, a niektóre rośliny ogląda się niemal wyłącznie przy blasku księżyca. Noc to czas, w którym roślinność wygląda i „zachowuje się” zupełnie inaczej niż w ciągu dnia, gdy jest jasno.

Przygotowano także dodatkowe atrakcje. Jak zapowiada Palmiarnia, LED Show Duetu WhiteNIght przeniesie uczestników „do uniwersum fantastycznego ekosystemu spoza układu słonecznego”. Ledowe elementy mają symbolizować „bioluminescencyjne rośliny tajemniczej przestrzeni, w której wszystkie żywe istoty i przyroda stanowią jedność”.

Z kolei o 20:45 rozpoczną się pokazy taneczne, które mają być taneczną podróżą podzieloną na trzy sekwencje występów (pierwsza o 20:45, druga o 21:30, a trzecia o 22:15).

Sama Noc w Palmiarni rozpocznie się dziś o 20:00 i potrwa do godziny 2:00 w sobotę, 28 października. Kasa czynna będzie do 1:00.

Wstęp na wydarzenie możliwy jest na podstawie biletu wstępu do Palmiarni w cenie 12 złotych za ulgowy i 16 złotych za normalny.

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą latarek.