Lizbonę widać już na poznańskim lotnisku. Wystawa fotografii na terenie portu z okazji inauguracji nowego połączenia

Od 29 października poznaniacy będą mogli dwa razy w tygodniu polecieć do Lizbony. Z tej okazji na lotnisku Poznań – Ławica pojawiła się wystawa zdjęć, poświęcona Portugalii, autorstwa Kat Piweckiej, o której opowiedziała w programie „Hej Poznań”. Wyjątkowość Portugalii przybliżyła wraz z Błażejem Patrynem, rzecznikiem prasowym lotniska.

Niedawno w programie „Hej Poznań” gościliśmy Grzegorza Bykowskiego, wiceprezesa zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, który opowiedział o nowej jesienno-zimowej siatce połączeń lotniczych (więcej tutaj). Jedną z nowości są bezpośrednie loty do Lizbony. Portugalia, kraj o bogatej historii i malowniczych krajobrazach, w ostatnich latach stał się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie.

„Bardzo długo czekaliśmy na ten kierunek. Rozmowy i negocjacje z liniami lotniczymi trwały od dłuższego czasu. Pierwszy samolot wyleci 29 października i jest to absolutnie wydarzenie bez precedensu” – podkreśla Błażej Patryn.

Z okazji uruchomienia nowej trasy lotniczej, na lotnisku pojawiła się wyjątkowa wystawa fotografii autorstwa Kat Piweckiej. Artystka kilka lat temu zakochała się w Portugalii, w której znalazła swój drugi dom. Jej znakiem rozpoznawczym są czarno-białe portrety, a przed jej obiektywem stanęło wiele gwiazd z Polski i Portugalii. Jednak album „IN LOVE WITH PORTUGAL” jest pełen kolorów i krajobrazów.

Piotr Szulc zapytał Kat Piwecką co sprawiło, że tak pokochała Portugalię.

„Magia oceanu. Ta energia, która bije od oceanu to jest coś niesamowitego. Zawsze jak jadę tam do pracy, to staram się mieszkać jak najbliżej oceanu, żeby cały czas mieć go przy sobie” – tłumaczy fotografka.

 

Portugalię pokochała również dzięki ludziom, którzy są otwarci i gościnni. Od samego początku traktowali ją jak jednią z nich, a przy okazji opowiadali o wyjątkowych miejscach wartych odwiedzenia. Opisy tych lokalizacji oraz ich zdjęcia znalazły się w albumie „IN LOVE WITH PORTUGAL”, a teraz wszyscy podróżujący z Poznania będą mieli okazje podziwiać je czekając na swój lot.

Samoloty do Lizbony będą latały z Poznania dwa razy w tygodniu: w czwartki i w niedziele.