Nietypowa podróż do Andaluzji podczas Nocy w Palmiarni już niedługo

Już 25 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Nocy w Palmiarni, która za każdym razem przyciąga wielu mieszkańców Poznania. Joanna Wojciechowska, w programie „Hej Poznań”, opowiedziała czego tym razem mogą spodziewać się odwiedzający.

Noc w Palmiarni to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu miłośników przyrody i sztuki w mieście. Podczas najbliższej edycji, organizatorzy postanowili zaskoczyć swoją publiczność niezwykłym spektaklem – pokazem Flamenco grupy Companii Espacio Flamenco. Tancerki zaprezentują się w tradycyjnych strojach, a także powstanie specjalna scena, na której zatańczą.

„Będzie można przenieść się na chwilę do klimatu hiszpańskiej Andaluzji, bo stamtąd ta sztuka pochodzi. Jej głównym celem jest wyrażanie emocji i będą one w Palmiarni Poznańskiej wyeksponowane” – dodaje Joanna Wojciechowska.

Pokazy rozpoczną się o 20:45 i podzielone zostaną na 3 sekwencje, tak aby każdy miał możliwość je zobaczyć.

Noc w Palmiarni to wyjątkowa okazja, by przekroczyć próg ogrodu nie tylko za dnia, ale także po zmroku. Tropikalna roślinność i misternie zaprojektowane oświetlenie tworzą nastrojową atmosferę, która wprowadza zwiedzających w zupełnie inny świat. Joanna Wojciechowska dodaje, że zacierają się wtedy granice między szklarnią a światem zewnętrznym, co dodaje wydarzeniu tajemniczości.

Piotr Szulc zapytał również, czy zwiedzanie Palmiarni w upalne dni to dobry pomysł.

„Jest to bardzo ciekawe, ponieważ wbrew pozorom w największe upały wcale nie jest dużo cieplej w palmiarni. Powiedziałabym, że większość osób, która odwiedzała nas w ostatnim czasie odczuwała ulgę” – podkreśla gościni programu „Hej Poznań”.

Noc w Palmiarni za każdym razem przyciąga wielu poznaniaków, dlatego warto kupić bilety wcześniej. Joanna Wojciechowska zachęca do kupowania biletów przez internet, ponieważ dla takich osób powstanie osobna kolejka. Wydarzenie rozpocznie się 25 sierpnia o godzinie 20:00, a ostatni zwiedzający zostaną wpuszczeni o 1:00. Bilety będzie można również nabyć w tradycyjny sposób w kasie.