Rogal świętomarciński wzywa mieszkańców polskich miast do Poznania

Rogal świętomarciński niczym… znak Batmana. Niecodzienny widok, hologram w kształcie poznańskiego tradycyjnego przysmaku mogli w ostatnim czasie zobaczyć mieszkańcy kilku polskich miast. Co to za akcja?

 

Rogal świętomarciński – tradycyjny słodki przysmak z Poznania, to także jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. W ostatnich dniach na ścianach budynków mogli go zobaczyć… mieszkańcy różnych miast Polski – Warszawy, Bydgoszczy, Wrocławia, Szczecina czy Łodzi.

Hologram, niczym znak Batmana, pojawiał się nagle w nocy, nieco… wzywając mieszkańców polskich miasta, by 11 listopada świętować w Poznaniu. To właśnie w stolicy Wielkopolski obchody Święta Niepodległości przebiegają w radosnej atmosferze i w duchu otwartości, co ma związek także z jeszcze jednym świętem w tym dniu – Imieninami Ulicy Święty Marcin.

„W dniach 23-27 października mieszkańcy pięciu polskich miast mogli znaleźć hologram rogala, który był wyświetlany w topowych lokalizacjach każdego z nich. Atmosfery tajemniczości dodawała również muzyka, która rozbrzmiewała w miejscu wydarzenia. Każdy przechodzień, który znalazł się w pobliżu otrzymywał słodki upominek oraz pocztówkę z zaproszeniem do Poznania” – wyjaśnia Joanna Olszewska z Oddziału Promocji Urząd Miasta Poznania

W tym roku świętowanie imienin powróci na wyremontowaną ul. św. Marcin. Zabawę rozpocznie barwny korowód, po którym Święty Marcin odbierze symboliczne klucze do Miasta. W programie świętowania nie zabrakło licznych pokazów, koncertów, warsztatów, a także kiermaszu, na którym będzie można kupić rogale świętomarcińskie. O programie tegorocznego świętowania pisaliśmy tutaj