Speed dates, czyli szybkie randki sposobem na znalezienie miłości w każdym wieku?

Czym i dla kogo są Speed Dates? Jak odnaleźć miłość we współczesnym świecie? Rozmawialiśmy o tym z Ingą Sałatą.

 

W dzisiejszym świecie tempo życia staje się coraz szybsze, a tradycyjne metody poszukiwania potencjalnych partnerów okazują się zbyt… czasochłonne. W odpowiedzi na ten problem powstał speed dating, czyli krótkie spotkania z wieloma osobami. Uczestnicy spotykają się w jednym miejscu i mają kilka minut na rozmowę z każdą osobą, która uczestniczy w wydarzeniu. Po zakończeniu każdej krótkiej rozmowy, uczestnicy przechodzą do następnej osoby. Pomysł ten narodził się w Stanach Zjednoczonych, ale szybko zdobył popularność na całym świecie.

Po zakończonych randkach każdy otrzymuje kartkę z imionami i nazwiskami wszystkich uczestników i zaznacza przy każdym „tak” lub „nie”. Jeżeli obie osoby zaznaczą „tak” to otrzymują swoje dane kontaktowe. Od tego momentu od nich zależy w jaki sposób dalej potoczy się ich znajomość.

„Często, wysyłając do uczestników ponowne zaproszenia na spotkanie, otrzymujemy odpowiedź, że już nie potrzebują randek bo na ostatnim spotkaniu kogoś poznali. Dostajemy nawet zdjęcia dzieci urodzonych z takich związków” – dodaje Inga Sałata.

 

W dzisiejszych czasach, liczba aplikacji i portali randkowych jest ogromna. Jednak nie wszystkim użytkownikom zależy na znalezieniu miłości. Czasami szukają nowych znajomości lub osób o podobnych zainteresowaniach. Gościni programu wierzy, że uczestnikom speed datingu naprawdę zależy na znalezieniu miłości i poznaniu kogoś na dłużej.

Czy można się w jakiś sposób przygotować na taką szybką randkę? Z pewnością łatwiej jest osobom otwartym i wygadanym. Nie należy jednak zapominać, że każda rozmowa trwa około 5 minut, dlatego presja jest mniejsza.

Spotkania organizowane są w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy speed datingu mają 19 lat, a najstarsi 45. Inga Sałata bardzo ubolewa nad tym, że nie udało im się stworzyć grupy dla seniorów.

„Mamy mnóstwo chętnych pań, ale jest problem w panami. Próbowaliśmy wszelkich sposobów dotarcia do nich, ale niestety bezskutecznie. Panie często dzwonią do nas rozżalone, dlatego obiecuję że będę dalej próbować” – podkreśla.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak wziąć udział w Speed Dates to zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy z Ingą Sałatą.